Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա վարկային կոոպերատիվն անցկացրեց հերթական տարեկան ժողովները
Հունիսի 5-ից 18-ը ՀՀ յոթ մարզերում (Արմավիր, Արարատ, Կոտայք, Արագածոտն, Վայոց ձոր, Սյունիք, Տավուշ) կայացան “Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա” ՈՒՎԿ ԱԿ անդամ-փայատերերի հերթական տարեկան ընդհանուր ժողովի տարածաշրջանային նիստեր: Ընդհանուր առմամբ բոլոր նիստերի մասնակիցների հանրագումարով տարեկան ժողովին մասնակցեցին ձայնի իրավունք ունեցող 7,313 անդամ-փայատերերից 835-ը:
Միևնույն օրակարգով իրականացված նիստերի ընթացքում անդամ-փայատերերին ներկայացվեցին կազմակերպության նախորդ տարվա գործունեությունը, ֆինանսական ցուցանիշները:  Հինգ մարզերում (Արարատ, Արմավիր, Վայոց ձոր, Սյունիք, Տավուշ) փակ քվեարկությամբ իրականացվեցին կոոպերատիվի Դիտորդ խորհրդի անդամների ընտրություններ, ընտրվեցին Դիտորդ խորհրդի նոր անդամներ:
Օրակարգային հարցերից բացի արդեն ավանդույթ դարձած հարց ու պատասխանի միջոցով “Ֆարմ Կրեդիտ”-ի անդամ-փայատերերը իրենց հուզող հարցերն ուղղեցին կազմակերպության ղեկավար կազմին, քննարկվեցին ՀՀ գյուղատնտեսության զարգացմանը և դրանում “Ֆարմ Կրեդիտ”-ի ունեցած դերակատարությանը վերաբերող հարցեր:

From June 5-18 regional sessions of the General Annual Meetings of Farm Credit Armenia UCO CC’s member-shareholders were held in 7 marzes of RA (Armavir, Ararat, Kotayq, Aragatsotn, Vayots dzor, Syunik and Tavoush). According to the overall amount of the meetings’ participants, 835 member-shareholders out of the 7,313 who had a right to vote have participated in the annual meetings.
During the meetings that are held with the same agenda members were presented the previous year’s activities of the organization and the financial reports. Board members’ elections were held with a closed voting in 5 marzes (Ararat, Armavir, Vayots dzor, Syunik and Tavoush) and new Board members were elected.
Besides the questions included in the agenda, Farm Credit’s member-shareholders had an opportunity to address their questions to the management during the traditional questions and answers. Issues regarding the development of the RA agriculture and Farm Credit’s role in the latter were also discussed during the meetings.