"Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա" ՈՒՎԿ ԱԿ-ի աշխատանքային քննարկում-սեմինար
Սույն թվականի հունվարի 31-ից փետրվարի 1-ը Աղվերանի ‹‹Արարատ Ռեզորթ›› հյուրանոցային համալիրում տեղի ունեցավ ‹‹Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա›› ՈՒՎԿ ԱԿ-ի երկօրյա սեմինար-քննարկումը՝ ողջ աշխատակազմի մասնակցությամբ: Սեմինարի նպատակն էր նոր վարկային պրոդուկտի մշակումը, ինչպես նաև խմբային քննարկումների միջոցով վեր հանել կազմակերպության գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղիները, իրականացնել տարբեր կրթական ծրագրեր՝ ուղղված աշխատակիցների աշխատանքի որակի բարձրացմանը:
Սեմինարի բացման ժամանակ իր ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ‹‹Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա›› ՈՒՎԿ ԱԿ-ի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Արմեն Գաբրիելյանը՝ ամփոփելով 2019 թվականը, ներկայացնելով պորտֆելի համեմատական աճի, շահույթի, տրամադրված վարկերի մասին ցուցանիշները և այլ ձեռքբերումներ:
Կազմակերպության ղեկավարների կողմից իրականացված մի շարք դասընթացներից և քննարկումներից բացի, հրավիրված հատուկ մասնագետները թիմային խաղերի և հետաքրքիր առաջադրանքների միջոցով ապահովեցին թիմի ինտերակտիվ մասնակցությունը:
Օրակարգում ներառված էր նաև հարկային օրենսգրքում տեղի ունեցած փոփոխությունները, ինչպես նաև մասնակիցներին մատչելի կերպով ներկայացվեցին թեմային առնչվող տարբեր մանրամասներ ու խնդիրներ, հնչեցին հարց-պատասխանններ, եղան ակտիվ քննարկումներ: Միջոցառման ավարտին նախօրոք բաժանված խմբերը ներկայացրեցին նոր վարկային պրոդուկտի մշակման, հաճախորդի ներգրավման իրենց մտքերն ու առաջարկները:
Քննարկվող թեմաների շարքում անդրադարձ կատարվեց այնպիսի հարցերին, ինչպիսիք են՝ ՀՀ ֆինանսական շուկայի զարգացման միտումները, տնտեսության առկա վիճակն ու հետագա զարգացումները, ՀՀ գյուղատնտեսական ոլորտում առկա մարտահրավերները: Արդյունքում սեմինար-քննարկումն ընթացավ արդյունավետ և նպաստեց թիմային ոգու ամրապնդմանը:

Two-day seminar organized for the staff of Farm Credit Armenia UCO CC was conducted in “Ararat Resort” hotel complex in Aghveran from January 31 to February 1, 2020. The seminar was attended by the entire staff of the organization. The purpose of the seminar was to develop new loan product, as well as to highlight the ways of increasing the efficiency of the organization’s activity and carry out various educational programs aimed at improving performance efficiency of the staff through group discussions.
In his welcome speech "Farm Credit Armenia" UCO CC CEO Armen Gabrielyan summarized 2019, presented indicators of relative growth of portfolio, profit, extended loans and other achievements.
In addition to a number of trainings and discussions organized by the organization managers, the invited specialists ensured the interactive participation of the staff through team games and interesting tasks. The agenda also included lectures on changes to the Tax Code, as well as various details and issues related to the topic.
At the end of the seminar the staff divided into groups presented their ideas and suggestions on developing a new loan product and attracting new clients. Other topics discussed during the seminar included: trends in the development of the financial market of the Republic of Armenia, current economic situation and future developments, challenges in the agricultural sector of Armenia. As a result, the seminar was effective and contributed to the strengthening of the team spirit.